Историја 6
Историја за
шести разред
Унапређени штампани
и дигитални уџбеник
- Пријемчивим стилом лаким за читање излаже садржаје концизно и прегледно.
- Распоређује дидактичко-методичку апаратуру у складу са динамиком процеса наставе и учења, те тако подржава ток наставног часа и активно учење.
- Разнолике рубрике подстичу активно учење и омогућавају ученицима да на динамичан и занимљив начин стекну основна историјска знања и компетенције.
- Припрема ученике за компликовано градиво кроз проблемске уводне задатке у којима учење подсећа на игру.
- Креативним задацима покреће различите врсте знања и вештина код ученика и омогућује им да забављајући се провере своја постигнућа.
Велика географска открића, видео запис „Теночтитлан“
Pusti video zapis
Кликом на свако поље, можете да сазнате више о нашој подршци!
Аутори
Марко Шуица je српски медиевалиста који је своју каријеру започео на Филозофском факултету у Београду где данас предаје у звању редовног професора. Био је координатор пројекта Института Георг Екерт, усмереног на истраживање и развој уџбеника историје у југоисточној Европи (2001–2004). Од 2010. године ангажован је као стручњак у међувладиним пројектима и билатералним програмима Одељења за наставу историје Савета Европе. Област његове експертизе обухвата средњовековну историју Балкана, дидактику наставе историје, креирање и евалуацију програма наставе и учења. Аутор је неколико уџбеника, додатних наставних материјала, образовних стандарда и школских програма за историју. Консултант је на програмима Савета Европе против дискриминације и на програмима заштите националних мањина. Члан је друштва Euroclio и Међународног друштва за дидактику наставе историје.
Радивој Радић (1954) дипломирао је, магистрирао и докторирао на Филозофском факултету у Београду. Усавршавао се у Атини и у Центру за византијске студије Дамбартон Оукс у Вашингтону (САД). Редовни је професор на Катедри за историју Византије Филозофског факултета у Београду. Предаје и на Филозофском факултету у Источном Сарајеву (Пале) и гостујући је професор на Православном богословском факултету у Београду. Учествовао је на осамдесет међународних научних скупова у земљи и иностранству и до сада је објавио десетак књига, за које је добио неколико престижних награда, и око три стотине научних и стручних радова у домаћим и иностраним часописима. Превасходно се бави позновизантијском историјом и везама између Византије и јужнословенских земаља у касном средњем веку, темама из свакодневног живота у византијском свету, као и феноменом псеудоисторије.
Перо Јелић је рођен 21. октобра 1974. године у Београду, где завршава основну и средњу школу, као и Филозофски факултет (одељење за Историју). Од 2002. године запослен je у просвети као наставник историје (од 2009. године у ОШ „Вељко Дугошевић” у Београду). Научни рад „Почеци кошарке у Југославији” објавио je у 11. тому стручног часописа Etudes Balkaniques – Париз, Француска (2004. године) и у Годишњаку за друштвену историју, Београд, 2003. Аутор је неколико уџбеника историје и приручника за наставнике у издању ИК Klett и ИК Фреска. Реализовао је ТВ часове историје, емитоване на РТС-у током наставе на даљину услед пандемије корона вируса 2020. године. Био је аутор и водитељ образовне, научно-популарне емисије Учитељица живота (Magistra vitae), емитоване на ТВ Студио Б, од 2005. до 2009. године.
Prethodna
Sledeći
РЕКЛИ СУ О УЏБЕНИКУ
Овај уџбеник представља спој традиционалног и модерног приступа настави у ком ученици добијају све потребне информације на концизан и неоптерећујући начин, а наставник је охрабрен разнородним идејама за креативну и сврсисходну праксу у учионици. Структура уџбеника је логична и прати динамику процеса наставе и учења, а задаци су изазовни за одгонетање и покривају све врсте и нивое знања.
Милош Радовановићнаставник у ОШ „Мирко Јовановић”, Крагујевац е-mail Newsletter
Пријавом на нашу имејл листу сагласни сте са политиком приватности
Viber/SMS Newsletter
Пријавом на нашу Viber/SMS листу сагласни сте са политиком приватности